AMRITYOGA

Lekce pro ZAČÁTEČNÍKY

Lekce bude vedena v klidnějším tempu s důrazem na správné zvládnutí pozic a dýchání. Používány budou jednoduché ásány (pozice), abyste byli schopni správně dýchat, držet tělo, koncentrovat se a uvolnit. V začátku lekce bude věnována pozornost krátkému dechovému cvičení (trénink plného jógového dechu).  Zvládnutí základního pozdravu slunci. Správné provádění pozic je zásadní pro další rozvoj cvičení, stejně tak dýchání.

Lekce pro POKROČILÉ

Lekce bude vhodná pro všechny, kteří pravidelně cvičí, popřípadě se s jógou v jakékoli formě již setkali a chtějí se zdokonalovat. Základní dovednosti, které jste se naučili  v začátečnické lekci, budou dále rozvíjeny. Dynamika lekce zůstává zachována, mohou se prodlužovat výdrže v pozicích, nebo naopak cvičit v rytmu dechu. Budou vytvářeny rozvíjející sekvence a zapojovány i náročnější asány. V rámci lekcí je uplatňován plný jógový dech. V případě náročnějších pozic budou nabízeny modifikace, každá pozice se dá udělat v jednodušší variantě. Opakováním se učíme postupně vnímat jemnější pohyby energie v těle a jít hlouběji.

V obou typech lekcí je velmi podstatné naslouchat svému tělu, nepřepínat se. Každý z nás má své hranice, které by neměl posouvat násilím. A každý je má někde jinde…proto nesrovnávejte, nesoutěžte. Jen si přijďte protáhnout tělo a setřást ze sebe všední starosti….Alespoň na krátkou chvíli můžete být jen sami za sebe… a vnímat, co se děje právě teď….

Aktuality

Sphere  Sphere