AMRITYOGA

PĚT VÝMLUV, PROČ NEJÍT CVIČIT ……A jak s nimi skoncovat?

“Dokonce i ti nejoddanější studenti jógy si někdy hledají výmluvy, aby nemuseli jít na svou pravidelnou lekci jógy. Myslím, že jsem jógou docela nadšená a přesto občas musím bojovat s nehoráznými výmluvami. Někdy jsou prostě dny, kdy poslední věcí, která se vám chce, je hýbat se……

Tady jsou některé z oblíbených výmluv  a také možnosti, jak se zdárně dostat na jógovou  podložku….

1. Není dost času….. prozradím vám tajemství…..NIKDY nebude dost času na to, udělat všechno, co chcete. Pokud chcete mít prospěch ze cvičení jógy, musíte si z něj udělat „prioritu“. Musíte to zkrátka nějak udělat, i kdyby z lekce měla zbýt  pouhá pětiminutová meditace…..

2. Jsem příliš unavený/á…… příště, až se budete cítit „strašně unavení“, zkuste se několik minut hýbat, protahovat a dýchat. Pokud se i poté budete cítit příliš unavení na to, abyste pokračovali, přestaňte a položte se na polštář – asi opravdu potřebujete odpočinek! A takový odpočinek mimochodem můžete brát jako svou jógovou praxi! Já většinou z podobného krátkého cvičení získám dost energie, aby mě to naladilo k dalšímu cvičení. A hlavně jsem si nesčetněkrát ověřila, že když se mi opravdu nechce, bývá zpravidla pocit po odcvičené lekci k nezaplacení.

3. Moje rodina mě potřebuje….. máte manžela, manželku, přítele, přítelkyni, děti, štěně?

Nemůžete je přece nechat samotné na jeden a půl hodiny, což je čas, který zhruba potřebujete na lekci jógy? Dokonce se cítíte provinile, když je necháte samotné v pokoji a vyšetříte si 10 minut na pár pozdravů slunci….. Výsledkem bude, že budete zanedbávat cvičení a vlastně i sami sebe. Ono jim i bez Vás bude tu chvíli dobře…. A vy se budete vracet domů z lekcí jógy…. štěně se cítí klidnější, uvolněnější a šťastnější, protože i vy se tak cítíte!!! Jsem si jistá,  že i ostatní členové rodiny to cítí stejně!  

4. Příliš jsem toho snědl/a….. toto je oblíbená výmluva proč nejít cvičit. „Šla bych, ale zrovna jsem snědla koblihu a ta lektorka ráda dělá různé rotace, a to by mi bylo špatně…..“ Povím vám to takhle…. jste sami proti sobě. Pokud víte, že máte jít za hodinu na jógu (nebo chcete cvičit doma), odpusťte si koblihy nebo podobné dobroty! A věřte mi, že až budete slastně ležet v šavásaně (pozice mrtvoly) budete za to opravdu rádi.

5. Mám tolik jiných věcí na práci……. co se týče různých
seznamů povinností, které jsou potřeba udělat, zastávám názor, že svěží člověk po lekci jógy, bude mnohem lépe „redukovat“ seznam těchto povinností než někdo ve stresu a totálně vyčerpaný.

No vidíte…. A je po problému :-)

Aktuality

Sphere  Sphere